Postet nga: krishtlindjet

Thaçi telefonon Lekajn nga Haga për t’ia uruar Krishtlindjet

Ish-ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka thënë se ka zhvilluar një bisedë telefonike me ish-Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Papa Françesku: Zoti na do më shumë sesa ne vetveten

Papa Françesku tha në meshën e Krishtlindjes se njerëzit duhet të ndjehen të detyruar të ndihmojnë nevojtarët, sepse vetë Jezusi lindi një i dëbuar i ...

Sot festohen Krishtlindjet Ortodokse

 

Vera toksike e kokosit vret të paktën 11 persona gjatë festimeve të Krishtëlindjes në Filipine

Të paktën 11 persona kanë vdekur dhe qindra të tjerë janë duke u trajtuar për helmim të dyshuar nga metanoli pasi pinë verë kokosi të bërë në vend ...

Fjalimi i Papa Françeskut: Zoti na do të gjithëve madje edhe më të kqinjtë prej nesh

Papa Françesku foli për dashurinë "pa kushte" edhe për "më të keqen nga ne", pasi mbajti meshën e mesnatës në Vatikan të martën në ...

Historiku i festës së Krishtlindjes

Origjina e Krishtlindjes ka dallime dhe debate të mëdha pasi data e saktë e lindjes dhe historisë së Jezusit është shumë e diskutuar.

Besimtarët e krishterë kremtojnë Krishtlindjet

Besimtarët e krishterë festojnë Krishtlindjet, një nga kremtimet më të rëndësishme në kalendarin e festave të krishtera.

Mesazhi i ipeshkvit të Kosovës për Krishtlindje: Duajeni atdheun dhe njëri-tjetrin

Ipeshkvi i Kosovës Dodë Gjergji ka organizuar sot në mbrëmje një pritje solemne për nder të festës së Krishtlindjeve në Katedralen “Nëna Terezë” në Prishtinë.