Postet nga: Imzot Dodë Gjergji

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajram

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është ...

Besimtarët e krishterë kremtojnë Krishtlindjet

Besimtarët e krishterë festojnë Krishtlindjet, një nga kremtimet më të rëndësishme në kalendarin e festave të krishtera.

Imzot Dodë Gjergji: Gjithandej ku jetojnë shqiptarët, ndihet njëlloj mosbesimi kolektiv për të ardhmen

Ipeshkvi i Kosovës, Imzot Dodë Gjergji, me rastin e festës së Krishtlindjes ka përcjellë urimet më të mira për besimtarët dhe popullin e Kosovës. ...

Imzot Dodë Gjergji: Europa të mos e shikojë si rrezik popullin tim

Ipeshkvi i Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergji, në mesazhin e tij për festën e Krishtlindjes, u ka bërë thirrje popujve të Europës të mos ...

Imzot Dodë Gjergji: Ata që Prenë Mikun në Besë Mund ta Dorëzojnë edhe Kryeministrin

Imzot Dodë Gjergji në meshën e pashkëve ka folur edhe për zhvillimet politike në vend.

Kosova Çon Paqe në Botë me Pullën e Nënë Terezës

Gonxhe Bojaxhiu, e njohur si Nënë Tereza është një figurë e njohur botërore me origjinë shqiptare që këtë vit do të shenjtërohet në Vatikan për ...

Mesazhi i Krishtlindjeve: Të Mos Keqpërdoret Liria!

Imzot Gjergji është treguar mjaft kritik në mesazhin e tij për Krishtlindjet e këtij viti kur ka thënë se aktivitetet e papranueshme krijojnë anarki.