Postet nga: Kosovë

Ministrat shqiptarë me autobus drejt Prishtinë

Ministrat e qeverisë shqiptare janë nisur me autobus drejt Kosovës, për të qenë të pranishëm në mbledhjen e tetë të përbashkët mes dy qeverive.

Epilogu i dialogut me njohje të ndërsjellë, edhe qëllim i BE-së

Kohëve të fundit janë shpeshtuar deklaratat publike të liderëve të shteteve të ndryshme se normalizimi i raporteve midis Kosovës dhe Serbisë duhet të ketë për bazë ...

MSh njofton se ka pranuar rezultatet e mostrave të dërguara në Holandë për linë e majmunëve

Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se mostra e marrë nga  pacienti i dyshuar me linë e majmunëve ka ...

Rrëfimi i Çerkica Rexhepit - E përzënë nga shtëpia si 13-vjeçare

“Lëkura ime është mashkull, por përbrenda jam femër”, kështu e përshkruan veten Çerkica Rexhepi e cila thotë se diku rreth moshës 13 vjeçare e ...

Moti të premten e të shtunën me reshje shiu me stuhi dhe shkarkime rrufesh

Të premten dhe të shtunën do të mbajë mot me intervale të shkurta me diell dhe vranësira.

Gazetarët ukrainas që po qëndrojnë në Kosovë takohen me ambasadoren Nancy Soderberg

Gazetarët e ardhur nga Ukraina në Kosovë janë takuar sot me drejtoreshën e Instituti Kombëtar Demokratik (NDI), Nancy Soderberg.

Ministria e Shëndetësisë bllokon komentet në postin ku konfirmoi dyshimet për linë e majmunëve në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, përkatësisht, Instituti Kombëtar Shëndetësisë Publike të Kosovës sot ka konfirmuar një rast të dyshimtë me linë e majmunëve.

Ministria e Shëndetësisë konfirmon rastin e dyshimtë me linë e majmunëve

Ministria e Shëndetësisë, përkatësisht, Instituti Kombëtar Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka konfirmuar një rast të dyshimtë me linë e majmunëve.