Postet nga: Korrupsioni

Përfshirja në korrupsion, ish-kryebashkiakut të Durrësit i ndalohet hyrja në ShBA

Ish-kryebashkiaku i Durrësit, i cili është përgjuar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda në biseda me persona të akuzuar për trafik ndërkombëtar narkotikësh ...

Auditori i KEK-ut dëshmon në gjykimin për tenderin e maicave

Në gjykimin e ish-drejtorit menaxhues për siguri industriale në KEK, Enver Hoxhës, i akuzuar për një tender për bluza (maica), sot ka dëshmuar Dem Bogaj, ...

DASH për Shqipërinë: Vendi më i korruptuar në Ballkan

Departamenti Amerikan i Shtetit e ka cilësuar Shqipërinë si shtetin më të korruptuar në Ballkanin Perëndimor.

Ministri i përgjigjet biznesmenit: Nga viti 2017 nuk kemi kërkesë për leje ndërtimi në Brezovicë nga Sabri Novosella

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi ka komentuar deklaratën e biznesmenit Sabri Novosella që pretendon se iu kërkuan ryshfet 800 mijë euro nga zyrtarë të ministrisë ...

Pse deshi ta takojë Kadri Veselin biznesmeni që iu kërkua ryshfet prej 800 mijë eurove?

Biznesemni Sabri Maxhuni (Novosella) në një rrëfim ekskluziv ka treguar pretendimet se zyrtarë nga Ministria e Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor i kanë kërkuar ryshfet prej 800 mijë euro ...

Skandali i mitos: Biznesmeni 800 mijë euro u kërkuan në mandatin e Haradinajt

Biznesmeni Sabri Maxhuni (Novosella) po pretendon se zyrtarë të Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor i kanë kërkuar 800 mijë euro ryshfet për t’i lejuar investimet në ...

Funksonalizohet Departamenti Special i Gjykatës së Prishtinës

Është funksionalizuar Departamenti Special në Gjykatën e Prishtinës me që rast, kryetarja e kësaj gjykate ka pritur në takim gjykatësit e këtij departamenti.

Suspendimet nga Veseli: Mbulim i skandaleve apo paralajmërim i zgjedhjeve?

Vetëm disa ditë pasi që mori mandatin e dytë si kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli doli në një konferencë për shtyp ku tha ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!