Postet nga: Korrupsioni

Policia konfiskon 17 kg marihuanë

Tre persona janë arrestuar për trafikim droge dhe janë konfiskuar 17 kilogram mariuhanë, nga Policia e Kosovës.

Dhurata Hoxha në bankën e të akuzuarës, deklarohet për fajësinë - VIDEO

Në bankën e të akuzuarve sot është ulur ish ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha dhe zyrtarë të tjerë të kësaj Ministrie.

Dhurata Hoxha dhe të tjerët më 1 shtator pritet të dalin para gjyqit

 

PDK propozon kandidat për kryetar të Klinës Sokol Bashotën, i cili u dënua nga shkalla e parë për korrupsion

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) e ka kandiduar për kryetar të Klinës Sokol Bashotën, i cili në shkurt të këtij viti ishte shpallur fajtor nga ...

Edhe këtë vit KALLXO.com në listën e Departamentit të Shtetit si adresë për ta raportuar korrupsionin në Kosovë

Departamenti Amerikan i Shtetit e ka listuar platformën KALLXO.com dhe drejtoreshën e Rrjetit Ballkanik të Gazetarisë Hulumtuese për Kosovë, Jeta Xharra, si një prej burimeve ku ...

Raporti i DASh-it: Kosova si një nga vendet më të varfra në Evropë, u godit rëndë nga pandemia

Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit për Klimën e Investimeve në Kosovë për vitin 2021, ka theksuar se Kosova si një nga vendet më të varfra të Evropë...

Korrupsioni rrezik për investitorët, DASH: Përdorimi në rritje i koncesioneve ka ulur mundësitë e konkurrencës

Departamenti Amerikan të Shtetit shprehet sërish me nota të larta kritike për klimën e biznesit në Shqipëri. Raporti i DASH-it thekson se korrupsioni në gjyqësor ...

Dyshimet për korrupsion, mjeku në QKUK kapet me paratë e marra ryshfet - LIVE

Sonte në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohen pamjet e arrestimit të doktorit të Klinikës së Ortopedisë në QKUK, S.S., pas hulumtimit të KALLXO.com.