Postet nga: Korrupsioni

Kurti: Policia e Kosovës ka shkatërruar 41 grupe kriminale

Qeveria e Kosovës është duke mbajtur mbledhjen e saj të radhës.

Arrestohet për korrupsion ish-ministrja kroate për fondet e BE-së

Ish-ministrja e Kroacisë për Zhvillimin Rajonal dhe Fondet e BE-së nga viti 2016 deri në vitin 2019, Gabrijela Zalac, e kaloi natën e së mërkurës në paraburgim pasi ...

Gjykimi për korrupsion, prokurori thotë se nuk i posedon shkresat e lëndës

Prokurori Ali Uka sot gjatë procedurës së provave deklaroi se ai nuk i posedon të gjitha shkresat e lëndës për një rast gjyqësor ku ish-shefi ...

Raporti i Progresit, vlerësim i kundërt me atë të Borrellit për veriun e Kosovës

Situata në veri të Kosovës mbetet sfiduese veçanërisht në lidhje me korrupsionin dhe krimin e organizuar, ka vlerësuar Komisioni Evropian në Raportin e Progresit të publikuar ...

Escobar: Do t’i përdorim në mënyrë agresive mekanizmat kundër korrupsionit

Zv/Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel Escobar thotë se përparësia kryesore në këtë detyrë do të jetë integrimi më ...

Kim i kundërpërgjigjet Berishës: Ne e marrim seriozisht korrupsionin

Ambasadorja amerikane në Shqipëri Yuri Kim ju kundërpërgjigj të martën disa deklaratave të ish kryeministrit Sali Berisha, i cili përsëriti se vendimi i Departamentit ...

Kosnett tregon nëse Qeveria Kurti po e lufton sa duhet korrupsionin

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se luftimi i krimit të organizuar dhe ekstremizmit të dhunshëm nuk janë e një...

Vështirësi në parandalimin e konfliktit të interesit

Në vitin 2018, Kuvendi i Kosovës e miratoi Ligjin për parandalimin e konfliktit të interesit në ushtrimin e funksionit publik.