Postet nga: bashkia e tiranës

Protesta para bashkisë së Tiranës, kërkohet dorëheqja e kryetarit Erjon Veliaj

Në Tiranë, mbështetës të opozitës dhe të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit protestuan sot para bashkisë së kryeqytetit, duke kërkuar dorëheqjen e kryebashkiakut ...

Korrupsion, arrestohen dy ish-drejtorë të Bashkisë së Tiranës

Në Shqipëri dy ish-drejtues në Bashkinë e Tiranës, Redi Molla, i cili ka qenë në krye të shoqërisë “ujësjellës Kanalizime”, dhe Maringlen Qato, deri para ...

Organizatat e medias dënojnë sulmin e Veliajt ndaj gazetares Ola Xama

Gazetarja Ola Xama u përball me sulme verbale nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj pas publikimit të një shkrimi që bazohej në hetimet e SPAK pë...

Tiranë, fundjavë e ethshme me zgjedhjen e kandidatëve për kryebashkiakë

Partitë kryesore politike po përmbyllin këtë fundjavë listat e kandidatëve për kryetarë bashkish në zgjedhjet vendore të 14 majit.

Padia kundër FSHF-së, Gjykata e Tiranës i jep të drejtë Bashkisë

Gjykata e Tiranës këtë të enjte i ka dhënë të drejtë Bashkisë së Tiranës, në padinë që ky institucion, në cilësinë e aksionarit në Klubin ...

Qytetari egjiptian fiton gjyqin ndaj Bashkisë së Tiranës me dëmshpërblim 2.5 milionë lekë

Gjykata Administrative e Tiranës gjeti fajtore Policinë Bashkiake për diskriminim dhe i akordoi një dëmshpërblim monetar prej 2.5 milionë lekësh qytetarit Agron Cura për dë...

Përvjetori i pavarësisë, Bashkia e Tiranës mbulohet nga flamuri gjigant i Kosovës - VIDEO

Flamuri i Kosovës ka mbuluar pjesën e përparmë të Bashkisë së Tiranës për nder të 13-vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Hoteli me 5 yje në Barcelonë; gjykata pushon çështjen ndaj zyrtarëve të bashkisë Tiranë

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë vendosi të mërkurën pushimin e hetimeve ndaj nënkryetarit të Bashkisë sës Tiranës, Arbjan Mazniku, drejtorit të Planifikimit Urban pranë ...