Postet nga: AK 47

Vendimi i gjykatës ndaj 5 të akuzuarve për import e eksport të armëve

Gjykata e Prishtinës ka vendosur ndaj pesë personave, Selman Selmani, Esat Xhemaili, Shemsedin Haziri, Sabit Sahiti dhe Mursel Latifi, të akuzuar për import, eksport, furnizim, transportim, shitje të ...

Vrasja në tentativë në Prishtinë, Policia gjeti 19 gëzhoja në vendngjarje

Një vrasje në tentativë ka ndodhur mbrëmë, më 13.06.2024, në lagjen "Bregu i Diellit" në Prishtinë.

Grabitja në Ratkoc, Policia konfiskon një "Kallashnikov" që dyshohet se u përdor në rast

Një armë zjarri automatike e llojit "AK-47" me një karikator dhe dy fishekë janë sekuestruar në rajonin e Gjakovës nga Policia e Kosovës.

Gjakovë, arrestohet 19-vjeçari, iu gjet një "Kallashnikov" dhe një karikator

Një person është arrestuar nga Policia e Kosovës sot në fshatin Rogovë të Gjakovës për posedim të paautorizuar të armës.

Policia gjen AK-47, granata dore e revole në Viti, arrestohet i dyshuari

Një armë AK-47 me një karikator dhe 52 fishekë, një revole me karikator pa fishek dhe dy granata dore u gjetën në mëngjesin e djeshëm në një shtë...

Pse të shtënat masive nuk do ta ndryshojnë kulturën e armëve në Serbi?

Dy incidente me të shtëna masive në Serbi kanë lënë të vdekur 17 persona, shumë prej tyre fëmijë, ndërkohë që lidhur me këto vrasje ka pasur ...

AK-47 me të cilën dyshohet se shtiu në drejtim të një veture e gjuan në mbeturina

Një AK-47 është gjetur në shportën e mbeturinave në rrugën Gazmend Zajmi në Prishtinës ku dyshohet se një person ka shtënë me armën në fjalë ...

Arrestohen dy të mitur, në veturën që ata udhëtonin u gjetën dy AK-47

Në orët e para të ditës së entje në Kllokot, në prangat e Policisë së Kosovës kanë rënë dy të mitur.