Postet nga: koalicioni vv-ldk

Vjosa Osmani: Qeveria duhet të formohet në përputhje me vullnetin qytetar

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar formimin e qeverisë së re në bazë të rezultateve të zgjedhjeve të 6 tetorit.

Beqiri: Zgjedhja e Konjufcës për kryeparlamentar, sinjal se nuk janë të interesuar për koalicion me ne

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Ismet Beqiri, ka deklaruar se LDK ka lëshuar pe në ndarjen e posteve qeverisëse me qëllim ...

Afatet e Albin Kurtit

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka afat prej dy javësh që ta formojë Qeverinë e re të Kosovës, kryeministër i së cilës do ...

Isa Mustafa: Nëse bëhet koalicioni me ne – mirë, nëse jo - Vetëvendosje të gjejë zgjidhje tjetër

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në një intervistë për RTV21 tha se ende nuk e di nëse do të ketë takime me Lëvizjen ...

Kurti i gatshëm për takim me LDK-në: Marrëveshjen na e kërkojnë qytetarët

Ka tre muaj që dy partitë më të votuara në vend, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, janë në negociata për një marrëveshje pë...

Presion online ndaj LDK-së për formimin e qeverisë, VV mohon se e inicioi peticionin

Një grup qytetarësh janë munduar të gjejnë një mënyrë tjetër për të shprehur pakënaqësinë e tyre për vonimin e formimit të koalicionit qeveritar.

Isa Mustafa: LDK nuk është parti kujdestare që t’i bëjë të gjitha përpjekjet për qeveri

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka deklaruar se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk është parti kujdestare, e cila duhet t’i bëjë të gjitha përpjekjet që ta ...

Isa Mustafa shkon në parti

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, është parë duke hyrë në seli të partisë së tij por ende nuk dihet nëse ka ndonjë takim më kryesinë apo me anëtarë...