Postet nga: Koalicionet parazgjedhore

‘Ethet e së premtes’: Partitë e mëdha përballën veçmas më 6 tetor

Të gjithë e pritën, por një koalicion ndërmjet dy partive opozitare, Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, nuk ndodhi.

Nuk ka 'koalicione të natës'

Ka përfunduar edhe zyrtarisht koha kur partitë politike kanë mundur të dërgojnë aplikacionet për koalicione parazgjedhore.

Edhe 8 orë për përgjigjen e LDK

Partitë politike kosovare kanë kohë vetëm deri në mesnatën e sotme për dorëzimin e aplikacioneve për koalicione parazgjedhore, për garën e 6 tetorit.

Vazhdojnë takimet e fshehta të Albin Kurtit me Isa Mustafën

Kryetarët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së, Albin Kurti dhe Isa Mustafa janë takuar përsëri sot në mënyrë të fshehtë, pa asnjë paralajmërim në ...

Lidhet koalicioni Nisma-AKR, Fatmir Limaj kandidat për kryeministër

Nisma Socialdemokrate dhe Aleanca Kosova e Re sot kanë lidhur koalicion parazgjedhor për zgjedhjet e ardhshme.

Bilall Sherifi shfaq shenja hezitimi për koalicionin e NISMA- AAK

Bilall Sherifi i Nismas ka deklaruar se partia e tij nuk do të hyjë në koalicion parazgjedhor me parti të mëdha si LDK, Vetëvendosje dhe PDK.

Artan Muhaxhiri: Koalicioni AAK-PSD, presion ndaj partive të mëdha

Analisti politik Artan Muhaxhiri në një përgjigje për KALLXO.com ka folur për aktualitetin politik në vend dhe koalicionet e mundshme parazgjedhore në mes të partive.

AAK- AKR, sot nuk do të ketë takime për koalicione

Dje gjatë ditës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Socialdemokrate arritën një ujdi që të shkojnë në zgjedhje nën një listë të pë...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!