Postet nga: KMDLNj

KMDLNJ: Rakiq e njeh për kryetar Vuçiqin e merr paga nga taksapaguesit kosovarë

Vendosja e orës policore në komunat me shumicë serbe me rekomandim të Ministrisë së Shëndetësisë sipas KMDLNJ-së  është përpjekje për të shpëtuar nga pë...

KMDLNJ: Bërja publike e emrave të infektuarve është shkelje e të drejtave të njeriut

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar pas një konference për media nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i cili deklaroi ...

KMDLNj kërkon pezullimin e dialogut me Serbinë

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka vlerësuar se bisedimet me Serbinë duhet të pezullohen për një kohë tjetër.

KMDLNj dënon fjalorin denigrues dhe linçues të Gani Kocit

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, e ka dënuar fjalorin lincues të zyrtarit të PDK-së, Gani Koci ndaj disa personaliteteve publike në Kosovë, ...

KMDLNj dënon kërcënimin ndaj Vjosa Osmanit

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar pas kërcënimit përmes rrjeteve sociale që i është bërë kryetares së Kuvendit ...

KMDLNj: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese të respektohet nga të gjitha palët

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut KMDLNj ka kërkuar nga të gjitha palët që ta respektojnë aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese.

​KMDLNJ: Rasti i vdekjes tragjike të Agon Musliut të hetohet deri në fund

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut ka kërkuar që rasti i vdekjes tragjike të Agon Musliut nga Gjilani në Qendrën e ...

Greva e të burgosurve, reagon KMDLNj

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar rreth grevës të të burgosurve pas kërkesave të tyre në lidhje me faljen e ...