Postet nga: danimarka

Policia daneze: Ngjarja në qendrën tregtare nuk ishte sulm terrorist

Policia në Danimarkës beson se sulmi me armë zjarri në një qendër tregtare ku si pasojë u vranë tre persona dhe katër të tjerë u plagosën ...

Konsullata e Republikës së Kosovës e vendos flamurin mbrapsht në Kopenhagë

Flamuri i Republikës së Kosovës është ngritur mbrapsht në hyrje të objektit të Konsullatës së Kosovës në kryeqytetin e Danimarkës, në Kopenhagë.

Zvicra refuzon kërkesën e Danimarkës për të dërguar automjete të blinduara në Ukrainë

Qeveria zvicerane vendosi të mërkurën veton ndaj kërkesës së Danimarkës për të dërguar transportues të blinduar ushtarakë të prodhimit zviceran për në ...

Rusia dëbon shtatë diplomatë të Danimarkës

Rusia ka njoftuar për dëbimin e shtatë personave nga Ambasada e Danimarkës në Moskë, duke iu kundërpërgjigjur një vendimi të ngjashëm të Kopenhagës.

Danimarka do të asgjësojë mbi 1 milion vaksina kundër COVID-19 

Autoritetet shëndetësore të Danimarkës kanë thënë të hënën, 2 maj, se do të asgjësohen 1.1 milion vaksina kundër koronavirusit në javët në vijim, ...

Qeveria do t’i kërkojë autorizim presidentes për dhënien në shfrytëzim të Burgut të Gjilanit

Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin për t’i kërkuar presidentes Vjosa Osmani- Sadriu autorizimin për Ministrinë e Drejtësisë, për nënshkrim të traktatit ...

Italia, Danimarka dhe Suedia dëbojnë diplomatët rusë

Raportimet për mizoritë pranë Kievit bënë që Franca dhe Gjermania të dëbojnë diplomatët rusë të hënën. Tani edhe Italia, Danimarka dhe Suedia po bë...

Këto janë fjalët e para të Eriksen pas rikthimit dhe golit me kombëtaren e Danimarkës

Christian Eriksen të shtunën ka bërë paraqitjen e parë për Danimarkën pas më shumë se një viti, ku kishte pësuar sulm kardiak në ndeshjen e ...