Postet nga: klinika infektive

Tuneli dezinfektues në hyrje të Infektivës në QKUK jashtë funksionit

Përballë Klinikës Infektive, apo klinikës për sëmundje ngjitëse në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës që nga fillimi i përhapjes së pandemisë ...

Sulmohet infermierja e Klinikës Infektive nga një familjare e pacientit

Një infermiere në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës është sulmuar nga një familjare e një pacienti të shtrirë për trajtim në këtë ...

Isa Mustafa reagon pas hulumtimit të Jeta Xharrës për gjendjen në QKUK

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka reaguar pas transmetimit të hulumtimit të KALLXO.com që shpërfaqi problemet me të cilat po ballafaqohen pacientët ...

ShSKUK reagon pas hulumtimit të Jeta Xharrës

Zyra e drejtorit të përgjithshëm- ShSKUK ka reaguar pas transmetimit të hulumtimit të gazetares Jeta Xharra. Hulumtimi me titull ‘FACT-CHECK për COVID-19”, i cili u transmetua mbrë...

Në Infektivë, pacientët të rrezikuar nga uji që pikon nga tavani

Klinika Infektive e QKUK-së ka trajtuar numrin më të madh të të infektuarve me coronavirus në Kosovë.

Rrëfimi i familjares: Nënës ia hoqën bombolën e oksigjenit, ia vendosën një pacienteje tjetër, nëna mbeti pa oksigjen

Në Klinikën Infektive nënës së Arta Pllanës njëra nga infermieret ia largoi oksigjenin dhe ia vendosi një pacienteje tjetër.

VIDEO: Klinika Infektive mbushet me pacientë të COVID-19

Klinika Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës është e ngarkuar nga pacientët të cilët po kërkojnë tretman mjekësor, dhomat janë të mbushura me ...

Pamje - Banjot pa detergjente e letra higjienike në Infektivë e Pulmologji të QKUK-së

Në këtë kohë pandemie, kur bota po përballet me virusin COVID-19, njëra nga mënyrat për parandalim të virusit është mbajtja e pastërtisë personale dhe ...