Postet nga: Hajdin Berisha

Gjykata e shpall fajtor dhe e dënon me dënim me burg ish-kryetarin e Malishevës, Ragip Begaj

Gjykata e Prishtinës e ka shpallur fajtor ish-kryetarin e Malishevës, Ragip Begajn, dhe e ka dënuar me burgim prej 2 vite e gjysmë.

Gjykimi për Zonën Ekonomike të Malishevës prek fundin, i akuzuari: Prokuror s’ta pata borxh këtë

Në Gjykatën e Prishtinës gjykimi për keqpërdorime të pretenduara në atë që pritej të bëhej Zonë Ekonomike e Malishevës ka prekur fundin.

Gjykimi për nismën për “Zonën Ekonomike të Malishevës”, japin mbrojtjen 3 nga 7 të akuzuarit

Në gjykimin lidhur me pretendimet për keqpërdorime në lidhje me nismën për themelimin e “Zonës Ekonomike të Malishevës” në seancën e datës 17.05.2024 ...

'Zona ekonomike e Malishevës', avokatët dhe të akuzuarit kundërshtojnë provat e prokurorisë

Gjykimi ndaj ish-kryetarit të Komunës së Malishevës, Ragip Begajt po vjen drejt fundit. Në këtë rast, pos Begajt të akuzuar janë edhe Hajdin Berisha, Bashkim Krasniqi, Malë ...

Helmimi i qytetarëve në Malishevë, kryetari Kastrati falënderon QKMF-në për menaxhimin e situatës

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, bashkë me drejtorin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, Hajdin Berisha, sot kanë qenë për një vizitë ...

Helmimi në Malishevë, gjendja e 12 pacientëve që po trajtohen në QKUK

Drejtori i për Shëndetësi në Komunën e Malishevës, Hajdin Berisha ka thënë se në Klinikën Infektive në Prishtinë po trajtohen 12 pacientë që dyshohet ...

Haradinaj e Limaj propozohen si dëshmitarë në gjykimin ndaj Begajt për 'Zonën Ekonomike të Malishevës'

Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj pritet të dëshmojnë në procesin gjyqësor ndaj ish-kryetarit të Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, dhe shtatë personave të tjerë.

Abelard Tahiri dëgjohet si dëshmitar në gjykimin ndaj Ragip Begajt

Në gjykatën në Prishtinë sot është dëgjuar në cilësinë e dëshmitarit Abelard Tahiri, në rastin ku i akuzuar është ish kryetari i Malishevës Ragip Begaj ...