Postet nga: KF Prishtina

Remzi Ejupi largohet pas 20 viteve nga KF Prishtina

Biznesmeni Remzi Ejupi përfundimisht është larguar nga klubi i futbollit Prishtina, pas 20 viteve sa ishte në kryesinë e klubit nga kryeqyteti.

Malisheva mposht Prishtinën

Ekipi i Malishevës e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundeshe sezonin pranveror në Superligën e Kosovës në Futboll.

Trajneri i ri i Prishtinës shënon fitoren e parë

Kanë përfunduar dy takimet e parë të xhiros së 15-të në kuadër të Superligës së Kosovës në Futboll.

Dy takime hapin xhiron e 15-të në Superligën e Kosovës në futboll

Sot zhvillohen dy takime në kuadër të xhiros së 15-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Trajneri i ri i FC Prishtinës i ashpër me lojtarët e tij, nuk i pëlqen mentaliteti

Trajneri i ri i Prishtinës, Abdulah Ibrakovic është shprehur i pakënaqur me paraqitjen e futbollistëve të tij në ndeshjen e parë në drejtimin e klubit kryeqytetas.

Prishtina ndahet baras me Dukagjinin

Takimi që hapi xhiron e 14-të në Superligën e Kosovës në futboll në mes të Prishtinës dhe Dukagjinit ka përfunduar me rezultat 0:0.

Rikthehet Superliga, Prishtina pret Dukagjinin

Sot rikthehet Superliga e Kosovës në Futboll pas një pushimi dy javor.

Bylbyl Sokoli jep dorëheqje nga KF Prishtina

Bylbyl Sokoli ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit të klubit të futbollist ‘Prishtina’.