Postet nga: Futbolli Kosovar

Dyshime për kurdisje të ndeshjeve në Superligë, Prokuroria nis hetime

Deklarimet e javëve të fundit të trajnerëve, e krerëve të ekipeve të futbollist kosovar e kanë “detyruar” prokurorinë e shtetit të nis hetime për trukime të ...

Plisat: Stadiumi 'Fadil Vokrri' është vetëm për ndeshjet e Prishtinës

Federata e Futbollit e Kosovës sot ka pranuar kërkesën e SC Gjilanit për t'u luajtur ndeshja e xhiros së 26-të në Superligë, ndërmjet Gjilanit dhe ...

Trajneri kosovar: Ata që nuk besojnë te 'Arbëria' ju ka fry Burdushi

Skuadra e Arbërisë në Ligën e Parë, nuk e ka nisur mirë sezonin pranveror, pasi nga katër ndeshje, i ka pësuar tri humbje dhe një barazim.

Lajme të këqija për 'Lirinë', i lëndohet lojtari kryesor (Foto)

Sulmuesi i Lirisë, Fatih Karahoda në xhiron e kaluar ndaj Dritës, pësoi një dëmtim në fytyrë i cili doli të jetë serioz për të.

Orari i ndeshjeve të Superligës dhe Ligës së Parë

Federata e Futbollit e Kosovës e ka publikuar orarin e ndeshjeve të Superligës dhe Ligës së Parë për këtë vikend.

Komisioni Disiplinor i FFK-së merr vendim për dyshimet për kurdisje ndërmjet Trepçës dhe Fushë Kosovës

Ndeshja e së hënës ndërmjet Fushë Kosovës dhe Trepçës, e cila u zhvillua në kuadër të xhiros së 17-të në Ligën e Parë, ...

Dragusha e Sermaxhaj tregojnë cilat ekipe do të garojnë për kampion e cilat për mbijetesë

Sezoni pranveror në futbollin kosovar do të fillojë këtë të premte me ndeshjen KEK-u - Llapi, e cila luhet në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq.

Drita pëson humbje nga Antalyaspor (Foto)

Skuadra kampione e Kosovës, FC Drita, fazën përgatitore për sezonin pranveror është duke e kryer në Antali të Turqisë.