Postet nga: katari

Osmani nga Katari: Kosova me potencial të jashtëzakonshëm për investime

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se Kosova ka potencial të jashtëzakonshëm për investime.

Presidentja Osmani pranoi letrat kredenciale nga ambasadori i Katarit 

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pranuar më 22.02.2024 letrat kredenciale nga ambasadori jorezident i Katarit për Kosovën, Jabor Ali Hussein Al Hawashela Al Dosari.

Izraeli: Bisedimet për shkëmbimin e pengjeve konstruktive, por ka ende punë

Bisedimet e iniciuara nga Katari, Shtetet e Bashkuara dhe Egjipti, për të ndërmjetësuar një marrëveshje pengjesh mes Izraelit dhe Hamasit, janë “konstruktive”, por mbeten ende mospajtime ...

Katari e akuzon Netanyahun për pengesa në ndërmjetësimin e luftës në Gaza

Shteti i Katarit e ka akuzuar kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu për pengimin e përpjekjeve të ndërmjetësimit në luftën e Gazës dhe për prioritizimin ...

Takim mes zyrtarëve izraelitë dhe të Katarit mbi mundësinë e një armëpushimi me Hamasin

David Barnea, drejtor i agjencisë së zbulimit izraelit Mosad u takua me kryeministrin e Katarit, Mohammed bin Abdulrahman Al Thani, të premten vonë në Europë, sipas një burimi që ka ...

Katari synon të zgjasë armëpushimin varësisht nga gatishmëria e Hamasit për lirimin e pengjeve

Katari është i fokusuar në zgjatjen e armëpushimit në mes të Izraelit dhe Hamasit, grupit palestinez të shpallur organizatë terroriste nga Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimit Evropian.

Katari dënon me vdekje ish-oficerët e marinës nga India

India ka thënë se po i shqyrton të gjitha opsionet ligjore pasi një gjykatë në Katar i dënoi me vdekje tetë ish-oficerë të marinës nga India, akuzat ...

Shefi i energjisë në Katar: Evropa do t’i kthehet gazit rus

Shtetet evropiane prapë se prapë do t’iu kthehen importeve të gazit rus, ka thënë ministri i Energjisë në Katar, Saad Sherida al-Kaabi, njëherësh shef i kompanisë ...