Postet nga: Benjamin Nentayahu

Kryeministri izraelit: Kushdo që na dëmton, ne do t'i dëmtojmë ata

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka thënë se Izraeli ka qenë duke u përgatitur për një sulm nga Irani, pasi që Irani ka lëshuar dronët e ...

Katari e akuzon Netanyahun për pengesa në ndërmjetësimin e luftës në Gaza

Shteti i Katarit e ka akuzuar kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu për pengimin e përpjekjeve të ndërmjetësimit në luftën e Gazës dhe për prioritizimin ...

Familjarët e pengjeve të Gazës kërkojnë që Netanyahu të sigurojë lirimin e tyre

Të afërmit dhe mbështetësit e pengjeve të mbajtura nga Hamasi në Gaza janë mbledhur sërish jashtë shtëpisë së kryeministrit izraelit në Jerusalem, duke ngritur tenda ...

Netanyahu: Zona kufitare Gazë-Egjipt duhet të jetë nën kontrollin e Izraelit

Zona kufitare midis Rripit të Gazës dhe Egjiptit duhet të jetë nën kontrollin e Izraelit, tha të shtunën kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ndërsa u shpreh se ...

Izraeli u bën thirrje qytetarëve të vet të largohen urgjentisht nga Egjipti dhe Jordania

Izraeli u ka bërë thirrje qytetarëve të vet të largohen menjëherë nga Egjipti dhe Jordania, tha Këshilli Kombëtar i Sigurisë i Izraelit të shtunën, ...

Izrael, rivalët e kryeministrit Netanyahu arrijnë marrëveshje për koalicion

Rivalët politikë të Kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu njoftuan se kanë arritur marrëveshje për të formuar një koalicion qeverisës, duke mundësuar largimin nga pushteti të zotit ...

Netanyahu shpërndau fjalimin e Osmanit për hebrenjtë në Kosovë

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu sot e ka shpërndarë në profilet e tij në rrjetet sociale videon ku kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani, flet për hebrenjtë.

Netanyahu: Irani, regjimi më anti-semitik në planet