Postet nga: india

Ekipet e shpëtimit kërkojnë për të mbijetuar pas vërshimeve në Indi

Ekipet e shpëtimit janë duke kërkuar për të mbijetuar në zonat e shkatërruara në Indi, si pasojë e shirave të rrëmbyeshëm.

Rritet në 47 numri i të vdekurve si pasojë e vërshimeve në Indi

Rrëshqitjet e dheut si pasojë e shirave të fuqishëm kanë mbytur të paktën 47 persona në Indinë perëndimore, thanë zyrtarët të premten.

Rrufeja vret 11 njerëz që po fotografoheshin në Indi

Rrufeja vrau së paku 11 njerëz dhe plagosi disa të tjerë në qytetin Jaipur në veri të Indisë, thanë autoritetet.

India do të lehtësojë kufizimet pas rënies së rasteve me COVID-19

Të dielën, India ka raportuar 114.460 raste të reja me koronavirus, që është shifra më e ulët e infektimeve ditore në dy muaj. Ndërkaq, numri i viktimave u ...

SHBA-ja zotohet se do t'i ndihmojë Indisë në përballje me pandeminë

Shtetet e Bashkuara dhe India janë të përkushtuara për të punuar së bashku për luftim të pandemisë së koronavirusit, teksa India përpiqet të vaksinojë popullsinë e ...

Varianti indian i koronavirusit po imponon kufizime në disa vende

Melburni, qyteti i dytë më i madh i Australisë, ka vendosur një izolim shtatë ditësh për të ndaluar përhapjen e variantit të ri të koronavirusit që është ...

Britania e Madhe në ankth nga përhapja e variantit indian të coronavirusit

Ankthi po rritet për një variant të coronavirusit, i identifikuar së pari në Indi, që duket se po përhapet në Britani të Madhe, raporton BBC.

BE-ja dhe India do të diskutojnë për rinisjen e bisedimeve për tregtinë

Bashkimi Evropian dhe India do të tentojnë të rinisin bisedimet për tregti të lirë, në samitin që mbahet më 8 maj, ku po ashtu pritet të bisedojnë për më...