Postet nga: Karen Donfried

Intervistë me ndihmës sekretaren amerikane: Reformat, lufta kundër korrupsionit dhe raportet me opozitën në Shqipëri

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike Karen Donfried, zhvilloi një vizitë dy ditore në Tiranë në kuadër të turit të saj në Ballkanin ...

Në ditën e tij të parë të punës, kryeministri Abazoviq pret në takim delegacionin amerikan

Në ditën e para të punës së tij si kryeministër i Malit të Zi, Dritan Abazoviq ka takuar zyrtarët të lartë amerikanë.

“Sanksionet ndaj Rusisë në tavolinë para Serbisë”

Ndihmëssekretarja amerikane e shtetit për çështjet evropiane dhe aziatike, Karen Donfried tha në një intervistë për mediumin Politika, më 28 prill se çështja e sanksioneve kundër Rusisë ë...

Donfried: BE-ja t’i nisë sa më parë bisedimet me Shkupin dhe Tiranën

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried, gjatë vizitës në Shkup, më 28 prill, i ka dhënë mbështetje Maqedonisë së Veriut dhe ...

Vuçiq bisedon me Donfried për dialogun Kosovë-Serbi

Vuçiq bisedon me Donfried për dialogun Kosovë-Serbi

Vuçiq dhe Donfried po ashtu kanë biseduar për qëndrimin e Beogradit karshi situatës në Ukrainë, por edhe për diversifikimin e burimeve të energjisë së Serbisë ...

Ndihmës Sekretarja Amerikane: Marrëdhëniet e mira mes Kosovës dhe Serbisë janë kërcënim për Rusinë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës ka ri-publikuar deklaratën e Ndihmës Sekretarja për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried gjatë vizitës ...

Kurti: Kosova duhet të anëtarësohet në Këshillin e Evropës dhe në NATO

Kryeministri Albin Kurti pas takimit me ndihmës-sekretaren amerikane të Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried, tha se është për të ardhur keq mossanksionimi i Rusisë ...

Ndihmës-sekretarja e SHBA: Kosova dhe Serbia në mënyrë urgjente duhet të angazhohen në dialog

Kryeminsitri Albin Kurti ka zhvilluar takim takim me ndihmës-sekretaren amerikane të Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried, dhe zëvendës-ndihmësin e sekretarit të Shtetit, ...