Postet nga: Ambasada e ShBA

Ambasada amerikane për takimin e ambasadorit Hovenier me Edi Ramën: Shkëmbyen disa mendime

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier, është parë sot teksa po hynte në objektin e Kuvendit, përderisa kryeministri i Shqipërisë po mbante ...

Ambasada e SHBA në Kosovë: Zgjedhjet në veri në përputhje me kërkesat kushtetuese të Kosovës

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës tha se zgjedhjet në katër komunat në veri të vendit janë mbajtur në përputhje me Kushtetutën dhe ligjet e ...

Ndihmës Sekretarja Amerikane: Marrëdhëniet e mira mes Kosovës dhe Serbisë janë kërcënim për Rusinë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës ka ri-publikuar deklaratën e Ndihmës Sekretarja për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried gjatë vizitës ...

Kosnet: Të qenit Ambasador i SHBA-së në Kosovë ka qenë një nder i jashtëzakonshëm

Ambasadori në largim i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka thënë se shërbimi në Kosova ka qenë nderë i madh për të.

Ambasada amerikane reagon pas urdhërit ekzekutiv të Joe Biden për vendet e Ballkanit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, ka reaguar lidhur me urdhërin ekzekutiv të administratës së Joe Biden, për angazhimin e Uashingtonit në luftimin e korrupsionit në ...

Ambasada amerikane: Përgjigja e Gjykatës Kushtetuese tregon se në Kosovë sundon ligji

Ambasada amerikane në Kosovë ka reaguar pas përgjigjes së Gjykatës Kushtetuese që pezulloi dekretin e Presidentit që e nominoi Avdullah Hotin për kryeministër.

Ambasada e ShBA-së anulon të gjitha terminet per viza

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, ka bërë të ditur se nga data 14 mars janë anuluar të gjitha terminet për viza për shkak ...

Tensioni në Irak, protesta para Ambasadës së SHBA-së

Forcat amerikane kanë përdorur gazin lotësjellës për të shpërndarë demostruesit pro-iranian, para kompleksit të Ambasadës së SHBA-së në Bagdad të Irakut.