Postet nga: Kampi Bondsteel

DASH konfirmon se disa afganëve në Kosovë u është refuzuar hyrja në SHBA

Disa afganëve, të strehuar përkohësisht në Kosovë, u është refuzuar hyrja në Shtetet e Bashkuara, për shkak se të njëjtit nuk kanë kaluar procesin e ...

Ambasada e SHBA-së: Afganët që nuk do të kalojnë kontrollet e nevojshme, nuk do të lejohen të udhëtojnë në SHBA

Ditë më parë disa media amerikane raportuan se disa afganë të strehuar në Kosovë nuk do u lejohet  hyrja në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Verifikimi ngadalëson largimin e refugjatëve afganë nga Kosova për në SHBA

Nisja për në Amerikë e refugjatëve të mbetur afganë në Kosovë varet nga përfundimi i një sërë kontrollesh të detajuara për të kaluarën e ...

Osmani uron Krishtlindjet nga Kampi amerikan Bondsteel

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, gjatë ditës së sotme ka vizituar Kampin Bondsteel, për drekë të përbashkët me ushtarët amerikanë dhe të shteteve të tjera ...

Vjosa Osmani në “Bondsteel”: Ushtria e Kosovës është krenaria jonë e madhe

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur një fjalim para ushtarëve amerikan pas një vizite që ka pasur në kampin ushtarak “Bondsteel”, në ...

Zyrtarët e Bondsteel mohojnë raportimet mbyllje të kampit

Kampi Amerikan ushtarak në Kosovë "Bondsteel" i ka demantuar raportimet se do të largohen nga Kosova nëse nuk hiqet tarifa 100 përqind ndaj produkteve të importuara nga Serbia dhe ...