Postet nga: Afganët në Kosovë

Mbi 300 afganë vazhdojnë të strehohen në Kosovë

Afganët e strehuar përkohësisht në Kosovë mund të qëndrojnë edhe për një vit, konfirmuan për Radion Evropa e Lirë nga Ministria e Punëve ...

Verifikimi ngadalëson largimin e refugjatëve afganë nga Kosova për në SHBA

Nisja për në Amerikë e refugjatëve të mbetur afganë në Kosovë varet nga përfundimi i një sërë kontrollesh të detajuara për të kaluarën e ...

WSJ: Disa afganëve të strehuar në Kosovë mund t'iu ndalohet hyrja në SHBA

Afganët e evakuuar në Kosovë, rrezikojnë që t’iu ndalohet hyrja në Shtetet e Bashkuara, për shkak të lidhjeve të dyshuara me talibanët dhe grupe tjera terroriste, ...

Largohen nga Kosova për në ShBA edhe 79 afganë

79 qytetarë afganë janë larguar nga Kosova për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës sot në mëngjes.

Ambasada Amerikane: Në Kosovë nuk do të dërgohen afganët me lidhje të dyshimta

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka thënë se në Kosovë nuk do të dërgohen afganët, të cilët konsiderohen për lidhje të dyshimta me talebanët.

MPB: Asnjë nga refugjatët afganë nuk ka rezultuar pozitivë me COVID-19

Asnjë nga personat e ardhur nga Afganistani në Kosovë nuk kanë rezultuar pozitivë në coronavirus, ka thënë një burim i Ministrisë së Punëve të Brendshme për Radion ...

Arben Vitia thotë se afganët që vijnë në Kosovë do testohen dhe vaksinohen

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se afganët që pritet të vijnë në Kosovë, do të testohen dhe vaksinohen edhe kundër virusit COVID-19.

Arben Vitia i bindur se do ta fitojë Prishtinën

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia konsideron e do fitojë qeverisjen e kryeqytetit për katër vitet e ardhshme.