Postet nga: kallxo pernime

Kryetari i Sindikatës së Minatorëve: Nuk jemi takuar asnjëherë me kryeministrin dhe as me ministren Rizvanolli

Ibrahim Jonuzi, kryetar i Sindikatës së Minatorëve të Trepçës, ka thënë se prej që është formuar Qeveria Kurti 2, minatorët nuk janë takuar asnjëherë me ...

Si janë kushtet e minatorëve në Trepçë? Tregon kryetari i Sindikatës

Kryetari i Sindikatës së Minatorëve të Trepçës, Ibrahim Jonuzi, ka thënë se minatorët janë duke u përballur me kushte të këqija të punë...

Skenderi: Në bordet e ndërmarrjeve publike emërohen njerëz pa përvojë pune dhe menaxheriale

Profesori dhe njohësi i ekonomisë, Nagip Skenderi, ka thënë se nëpër ndërmarrjet publike në Kosovë, nëpër bordet udhëheqëse emërohen njerë...

Deputeti Muja sfidohet në studio për deklaraimin e ministres Rizvanolli për fitimin e ndërmarrjeve publike

Deputeti i Vetëvendosjes, Armend Muja, e ka pranuar se 17 ndërmarrjet publike të cilat i raportojnë Ministrisë së Ekonomisë, nuk operojnë të gjitha me fitim, siç ka lënë ...

DIREKT – Keqqeverisja e ndërmarrjeve publike

Në edicionin e radhës në #KallxoPërnime është duke u transmetuar debati për ndërmarrjet publike në Qeverinë Kurti 2.

Motivet e errëta të plagosjes në pikë të ditës

“Krimi pa përgjigje” titullohet hulumtimi i emisionit “Kallxo Pernime” i transmetuar të dielën më 23.06.2024, i cili zbardh dështimin e shtetit për të zbuluar motivet e vrasjes ...

Kryeziu për kohën e luftës: Në të njëjtën kohë punoja fotoreporter dhe kamarier

Fotografi Visar Kryeziu ka rrëfyer për angazhimin e tij në kohën e luftës së fundit në Kosovë si fotoreporter.

Rrëfimi i Eliza Hoxhës për fotografimin e ngjarjeve të viteve ’90

Fotografja dhe deputetja, Eliza Hoxha, në emisionin “Kallxo Përnime”, ka rrëfyer dokumentimin e ngjarjeve të viteve të ’90-a.