Postet nga: kallxo pernime

Ministri Çeku tregon arsyet e anulimit të konkursit për drejtorin e Teatrit Kombëtar 

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka treguar arsyet e anulimit të konkursit për zgjedhjen e drejtorit të Përgjithshëm të Teatrit Kombëtar. 

Banorët e komunave të veriut pranojnë se prodhohen kriptovaluta në Leposaviq, Zveçan e Mitrovicën Veriore

Në veri të Kosovës, më saktësisht në komunat Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok e Mitrovicë e Veriut të shumta janë pajisjet të cilat janë vënë në funksion ...

Prokuroria në Mitrovicë e liroi të riun që u kap nga Policia me 15 pajisje pa dokumentacion për prodhimin e Bitcoin-ëve

Një 26-vjeçar mbrëmjen e 20 prillit të këtij viti ishte ndaluar nga Policia Kufitare në komunën e Leposaviqit nën dyshimin për kontrabandim me mallra.

Kushtet e punës të punëtorëve të Kosovës- LIVE

Sonë në emisionin “Kallxo Përnime” po ndiqni emisionin mbi kushtet e punës.

A është Vetëvendosje kundër termocentraleve me qymyr, flet Liburn Aliu

I ftuar në emisionin ‘Kallxo Përnime’ ministri i Infrastrukturës, Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor, Liburn Aliu, ka folur në lidhje me termocentralet me qymyr në Kosovë.

Ministri Liburn Aliu tregon se çka do të bëjë me hidrocentralet

I ftuar në emisionin ‘Kallxo Përnime’ ministri i Infrastrukturës, Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor, Liburn Aliu, ka folur në lidhje me çështjen e hidrocentraleve dhe degradimin e mjedisit ...

Liburn Aliu: Aktakuza ndaj meje ka motiv politik

Liburn Aliu, ministër i Infrastrukturës, Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor, ka folur në lidhje me aktakuzën e ngritur ndaj tij, për kohën kur ishte drejtor ...

Aliu flet për aktakuzën ndaj tij, tregon a do të japë dorëheqje

Ministri i Infrastrukturës, Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor, Liburn Aliu, ka folur në lidhje me aktakuzën e ngritur ndaj tij nga Prokuroria e Shtetit, për leje ndë...