Postet nga: Ambasadori gjerman

Rohde: Nuk kam asgjë rreth renovimit të shtëpisë së Xhafer Devës nëse ka vlerë arkitekturore

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka deklaruar në emisionin "Kallxo Përnime" se nuk e ka problem që Kosova ta ruajë shtëpinë e Xhafer Devës.

Ambasadori gjerman viziton varrezat e viktimave të masakrës së Mejës

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, të dielën ka vizituar varrezat e 376 viktimave të masakrës së Mejës.

Zgjedhjet në Serbi, dy ambasadorë vizituan pikën kufitare në Merdare

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, ka bërë të ditur se bashkë me ambasadoren franceze Marie- Christine Butel, kanë vizituar pikën kufitare në Merdare, pasi dhjetëra qytetarë ...

Buxhovi i del në mbrojtje ministrit Çeku për shtëpinë e Xhafer Devës (VIDEO)

Historiani Jusuf Buxhovi e ka quajtur të drejtë restaurimin e shtëpisë së Xhafer Devës, dhe i ka dalë në mbrojtje ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Ç...

Çka dihet për angazhimin e Xhafer Devës me nazistët gjerman?

Një postim i ambasadorit gjerman në Prishtinë, Joern Rohde, përmes të cilit shpreh shqetësim lidhur me restaurimin e shtëpisë së Xhafer Devës, ka ngjallur reagime të ...

Ish gjyqtari i EULEX, i reagon ambasadorit gjerman për 'Non-Paper' letrën e marrëveshjes potenciale Kosovë - Serbi

Ish gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons ka reaguar në profilin e tij në Twitter në deklaratën e ambasadorit gjerman në Kosovë

Hasani: Shqetësuese, 1/3 e të punësuarve po largohen nga Kosova

Pandemia COVID-19 dhe skadimi i Rregullores për Ballkanin Perëndimor fillestar në vitin 2020 kanë krijuar ndryshime të konsiderueshme si në tregun e punës, ashtu edhe në politikën ...

Një ditë pas arrestimeve, ambasadori gjerman viziton ministrin e Bujqësisë, Besian Mustafa

Një ditë pasi Prokuroria dhe Policia arrestuan 12 të dyshuar për keqpërdorime me subenvione në Ministrinë e Bujqësisë, ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, është takuar me ...