Postet nga: Familja Jashari

25-vjetori i Epopesë së UÇK-së, hapet ekspozita “Qëndresa heroike e Jasharëve për liri” në Muzeun Kombëtar (FOTO)

Fotografi e relikte të ndryshme të familjes Jashari nga Prekazi i Skenderajt janë ekspozuar sot në Muzeun Kombëtar të Kosovë në kuadër të ekspozitës tematike “Qëndresa ...

Jashari deputetëve: Të jeni të një qëndrimi që të ndahemi përgjithmonë nga Serbia

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Kadrijaj: Nëse ka diçka të vlefshme që duhet të jenë krenarë shqiptarët, është UÇK-ja

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Abdixhiku: Qëndresa e Jasharajve ishte rilindje e jona kombëtare

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Krasniqi: Pa komandantin Adem Jashari vështirë se do të kishte një Ushtri Çlirimtare

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, në seancën solemne të shënimit të 25 vjetorit së Epopesë së UÇK-së ka thënë se sakrifica e familjes ...

Osmani: Ngjarjet e marsit përbëjnë një nga shtyllat më të forta mbi të cilat u ngrit Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se ngjarjet e 5, 6 dhe 7 marsit 1998 përbëjnë një nga shtyllat më të forta mbi të cilat u ngrit shteti i ...

Rifat Jashari nderohet me “Urdhrin e Lirisë”

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Presidenti Begaj: Qëndresa dhe heroizmi i Familjes Jashari janë guri i themelit të lirisë së Kosovës

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka kujtuar heroizmin e komandantit legjendar Adem Jasharit dhe gjithë dëshmorëve që dhanë jetën në betejën e Prekazit 25 vjet më ...