Postet nga: kallxo pernime

Bajraktari: Projekti "Parku i aventurave" në Gërmi ka shkelje ligjore

Fitore Bajraktari nga Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS), ka thënë se projekti i Komunës së Prishtinës për ndërtimin e ‘Parkut të aventurave’ ...

Salihu: "Parku i aventurave" synon të bëhet në zonën më të mbrojtur të Gërmisë

Krenare Salihu nga Organizata Botërore për Mbrojtjen e Natyrës (WWF), në emisionin "Kallxo Përnime", ka thënë se projekti i "Parkut të aventurave" në Gërmi, ...

Tosuni: Përmirësimi i cilësisë së arsimit të lartë, synim im kryesor

Gëzim Tosuni, profesor në Universitetin e Gjilanit “Kadri Zeka” , i cili është kandidat për anëtar të Këshillit Shtetëror të Cilësisë, ka bërë të ...

Gashi: Kapot e krimit në veri kanë mijëra pajisje për prodhim të kriptovalutave

Kreshnik Gashi, gazetar hulumtues, tha në emisionin "Kallxo Përnime" se kapot ose kokat e krimit në veriun e Kosovës kanë në pronësi mijëra pajisje për ...

Kreshnik Gashi tregon se si është ngarkuar rrjeti elektrik në veri nga prodhimi i kriptovalutave

Gazetari hulumtues Kreshnik Gashi në emisionin "Kallxo Përnime" ka folur në lidhje me prodhimin e kriptovalutave dhe ngarkimin e rrjetit të energjisë elektrike në veriun e Kosovës nga ...

Prodhimi i kriptovalutave - LIVE

Sonte në emisionin "Kallxo Përnime" po diskutohet për prodhimin ilegal të kriptovalutave në veriun e Kosovës.

Ministri Çeku premton transparencë për punën e institucioneve kulturore 

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka thënë se do të ketë transparencë gjatë konkurseve nëpër institucionet kulturore. 

Ministri Çeku tregon arsyet e anulimit të konkursit për drejtorin e Teatrit Kombëtar 

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka treguar arsyet e anulimit të konkursit për zgjedhjen e drejtorit të Përgjithshëm të Teatrit Kombëtar.