Postet nga: Jusuf Thaçi

Ish-zv.ministri i Kurtit kritikon ministren Nagavci për propozimin që prindërit të blejnë librat e fëmijëve e pastaj të rimbursohen

Eksperti i arsimit, njëherësh ish-zëvendësministër i Arsimit në Qeverinë Kurti 1, Jusuf Thaçi, ka reaguar ndaj propozimit të ministres së Arsimit, Arbërie Nagavci, që ...

Ish-zv/ministri i Arsimit thirrje publike Likajt për konkursin 'Nxënësit me inteligjencë të jashtëzakonshme'

Eksperti i arsimit, njëherësh ish-zëvendësministër i Arsimit në Qeverinë Kurti, Jusuf Thaçi, përmes një letre publike drejtuar ministrit të Arsimit, Ramë Likaj i ...

Ish-zëvendësministri i emëruar nga Kurti mori pjesë në dorëzim-pranimin e detyrës në Ministrinë e Arsimit

Ish-zëvendësministri i Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Jusuf Thaçi, ka thënë se ka marrë pjesë sot gjatë ditës në dorëzimin e detyrës ...

Zëvendësministri Thaçi ofron sqarime shtesë për mësimin në distancë

Zëvendësministri i Arsimit, Jusuf Thaçi, ka dhënë sqarime shtesë për mësimin në distancë, të cilin Ministria e Arsimit ka filluar ta aplikojë sot.

Jusuf Thaçi emërohet zv/ministër i Arsimit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka emëruar sot, Jusuf Thaçin, zv.ministër në Ministrinë e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit.

Ekspertja: Projekti për Konservimin e Kullave të Jasharajve të Niset nga Fillimi

Profesoresha në Fakultetin e Arkitekturës në Universitetin e Prishtinës, Florina Jerliu ka dhënë komentet e saj lidhur me projektin ekzistues për konservimin e kullave të Jasharajve.

Hoti: Javën e Ardhshme Qeveria Vepron Lidhur me Kullat e Jasharajve

Enver Hoti, Deputet nga Nisma për Kosovën është zotuar lidhur me aktivizimin e Qeverisë së Kosovës lidhur me projektin e Kompleksit Memorial të familjes Jashari në Prekaz ...

Deputeti Kërkon Dorëheqjen e Drejtorit të Agjencisë për Menaxhimin e Memorialeve

Alarmi publik lidhur me rrezikun e dëmtimit të kullave historike të familjes Jashari në Prekaz, çoi në akuza të ndërsjella të institucioneve lidhur me moskujdesin ndaj këtij ...