Postet nga: hetim

Policia e Kosoves

Klinë, gruaja gjendet pa shenja jete, rasti në hetime

Të hënën policia në Klinë ka marr një raportim se në një banesë dyshohet të jetë një person pa shenja jete.

Time Kadrijaj kërkon hetim ndaj Kurtit: Dyshojmë se u shërben agjendave armiqësore

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadrijaj, ka kërkuar hetim të pavarur nga aleatët e Kosovës ndaj kryeministrit Albin Kurti.

Novobërdë, djali raporton zhdukjen e babait

Ankuesi mashkull kosovar nga fshati Bushnicë i Novobërdës të dielën ka raportuar se babi i tij ka dalë nga shtëpia dhe nuk dihet vend-ndodhja e tij.

Vrasja e shtatzënës, Sveçla: Do të merren masat ndaj kujtdo që me apo pa vetëdije mund të jetë përgjegjës

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla është shprehur i tronditur me vrasjen e gruas shtatzënë mbrëmjen e së mërkurës në oborrin e Klinikë...

BIRN goditet nga sulmet kibernetike pas publikimit të hetimit për një mashtrues turk

Faqja e internetit të Balkan Insight e BIRN është goditur nga sulmet e hakerëve për dy ditë pas publikimit të një hetimi se si një biznesmen kishte paguar ...

LVV-ja e Prishtinës dërgon në polici thirrjen e komunës për veturat taksi elektrike

Grupi i këshilltarëve të Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin Komunal të Prishtinës, përmes një postimin në Facebook njofton se, sot kanë paraqitur në Krimet Ekonomike ...

Pejani raporton zhdukjen e gruas

Një burrë ka raportuar në Polici se bashkëshortja i është larguar nga shtëpia dhe nuk ka njohuri për vend ndodhjen e saj.

Një person gjendet pa shenja jete në oborrin e shtëpisë

Një person është gjetur pa shenja jete në oborrin e shtëpisë së tij. Rasti është lajmëruar nga një qytetar, njofton Policia e Kosovës.