Postet nga: izraeli

Izraeli kryen sulm ajror në Gaza

Avionët izraelitë shkatërruan një varkë të ankoruar në qytetin e Gazës sot herët në mëngjes, thanë banorët lokalë.

Spitalet në Gaza vështirë përballojnë numrin e lartë të viktimave

Pacientët e plagosur me armë zjarri kanë mbushur spitalin kryesor në Gaza dhe shumë prej tyre janë duke pritur në radhë për mjekim, një ditë pasi ushtarët ...

Turqia kërkon largimin e ambasadorit izraelit pas vrasjeve në Gaza

Turqia i ka thënë ambasadorit të Izraelit të largohet nga shteti, pasi forcat izraelite kanë vrarë 60 palestinezë gjatë protestave në kufirin në Gaza, në të cilat kundërshtohej hapja ...

Protesta të reja priten në Gaza pas përleshjeve vdekjeprurëse

Protesta të reja pritet të mbahen sot, një ditë pasi të paktën 58 palestinezë u vranë nga ushtria izraelite, në përleshjet në kufirin mes Rripit të Gazës dhe ...

37 ​​palestinezë vdesin në protesta pasi SHBA-ja përgatitet ta hapë ambasadën në Jerusalem

Zyrtarët palestinezë thonë se së paku37  vetë kanë vdekur në raundin e fundit të protestave, raporton New York Times.

Sulmet ajrore nga Izraeli lanë të vrarë 42 persona

Një monitorues i luftës tha se sulmet ajrore izraelite në zona të dyshuara të militantëve në Siri këtë javë lanë të vrarë 42 persona.

Vdes një palestinez në protestat në Rripin e Gazës

Ushtarët izraelitë kanë vrarë një palestinez të premten, në javën e shtatë të protestave në kufirin në Gaza, ka njoftuar ministri i Shëndetësisë, transmeton AFP.

Irani ‘sulmon’ forcat izraelite në Lartësitë Golan

Ushtria e Izraelit tha se forcat iraniane kanë hedhur raketa në pozicionet e saj në Lartësitë e pushtuara Golan.