Postet nga: benjamin netanyahu

Biden dhe Netanyahu pa marrëveshje për një pauzë humanitare në Gazë

Presidenti amerikan, Joe Biden, nuk ka arritur një marrëveshje gjatë bisedës telefonike që zhvilloi më 6 nëntor me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu, lidhur me nevojën për ...

Blinken vizition sërish Izraelin, pritet të bëjë thirrje për pauza në luftime për ta lejuar ndihmën në Gaza  

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken mbërrin sot në Tel Aviv dhe pritet t'i kërkojë qeverisë izraelite që të pajtohet me ndalimin e luftimeve në Gaza, sipas Shtë...

Netanyahu: S’do të ketë armëpushim në Gazë, është koha për luftë

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, tha të hënën se nuk do të pranojë armëpushim në Rripin e Gazës, duke shtuar se një gjë e tillë “do ...

Netanyahu kritikon zbulimin izraelit lidhur me sulmin e Hamasit, më pas kërkon ndjesë

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, sulmoi të dielën shefat e tij të organeve të zbulimit përmes një postimi në platformën X, duke thënë se ata nuk e ...

Netanyahu: Izraeli ka filluar fazën e dytë të luftës në Gazë

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu tha të shtunën se forcat izraelite kanë filluar fazën e dytë të luftës në Gazë, ndërsa vazhdojnë trysninë kundër militantë...

Netanyahu mbledh kabinetin qeveritar, zotohet se do ta “shkatërrojë” Hamasin

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, e ka mbledhur kabinetin emergjent qeveritar për herë të parë të dielën, duke thënë se uniteti kombëtar i shpërfaqur ditë...

Betohet “Qeveria emergjente” e Izraelit

Ligjvënësit izraelitë kanë mbështetur “qeverinë e zgjeruar emergjente”, një ditë pasi kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, njoftoi për bashkimin në ekzekutiv me rivalët e tij, pë...

Netanyahu njofton për formimin e “Qeverisë së luftës”

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, njoftoi më 11 tetor për formimin e një “qeverie emergjente” me liderin e partisë opozitare, Benny Gantz. Ekzekutivi do të udhëheqë me shtetin gjatë ...