Postet nga: Izrael

Mediat siriane: Aeroplanët izraelitë kanë sulmuar Sirinë

Izraeli ka ndërmarrë sulme ajrore ndaj objektivave ushtarake qeveritare të Sirisë, afër Damaskut, dhe në provincën Homs.

Izraeli emëron një vendbanim ‘Lartësitë Trump’

Izraeli ka emëruar një rajon në Lartësitë Golan në emër të presidentit amerikan, Donald Trump, në shenjë mirënjohjeje ndaj vendimit të Trumpit për të njohur ...

Gruaja e kryeministrit të Izraelit pranon fajësinë e keqpërdorimit të fondeve për ushqime

Bashkëshortja e kryeministrit të Izraelit, Benjamin Netanyahu, Sara Netanyahu, ka pranuar se ka keqpërdorur fondet e shtetit dhe është e detyruar të paguaj 15,000 dollarë.

Në Izrael emërohet ministri i parë homoseksual

Për herë të parë në historinë e Izraelit është emëruar një ministër i cili ka deklaruar hapur se është homoseksual, raporton BBC.

Qeveria siriane pretendon se Izraeli i ka sulmuar një bazë ajrore

Media shtetërore në Siri ka thënë se Qeveria është kundërpërgjigjur ndaj një akti të “agresionit” nga Izraeli në një bazë ajrore në qendër të Provincë...

Konfirmohet fitorja e Benjamin Netanyahut në Izrael

Komisioni Zgjedhor në Izrael ka konfirmuar se pas numërimit të gjitha votave nga zgjedhjet e përgjithshme të mbajtura më 9 prill, partia Likud e kryeministrit, Benjamin Netanyahu ka fituar ...

Në Izrael mbahen zgjedhjet e përgjithshme

Në Izrael po mbahen zgjedhjet e përgjithshme, në të cilat kryeministri aktual, Benjamin Netanyahu, udhëheqës i partisë së krahut të djathtë Likud, kërkon mandatin e pestë.

Garë e ngushtë për postin e kryeministrit në Izrael

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu ka mbetur mbrapa kundërshtarit të tij kryesor në disa sondazhe, që janë mbajtur pak para zgjedhjeve në Izrael, ndonëse ai ende ka mundësi ...