Postet nga: isuf sadiku

Lirohet nga akuza ish drejtori i Urbanizmit në Gjilan, akuzohej për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Gjykata Themelore në Gjilan, ka liruar nga akuza Bekim Bajramin, ish drejtor për Urbanizëm, Planifikim dhe Mbrojtje të Mjedisit në Komunën e Gjilanit.

Drejtori i Urbanizmit në Gjilan para gjyqit, akuzohet se lejoi ndërtimin e banesave ku ishte paraparë shkolla

Drejtori i Urbanizmit në Komunën e Gjilanit, Bekim Bajrami, ka dalë para Gjykatës në Gjilan për tu përballur me akuzat për veprën penale të ...

Moscaktimi i avokatit bllokon gjykimin e Shaban Gogajt, i akuzuar për vrasjen në Deçan

Procesi gjyqësor ndaj Shaban Gogajt, i cili po akuzohet për vrasjen e Agonis Tetajt, nuk po arrin të vazhdojë tash e 5 muaj.

Drejt fundit gjykimi i të akuzuarve për vrasjen e kushëririt për motive pronësore

Besmir Ismajli, Samet Ismajli, Fisnik Ismajli, Ismet Ismajli dhe Izri Ismajli, të akuzuar për vrasjen e Muhamet Ismajlit në fshatin Sadovinë e Çerkezëve të komunës së Vitisë, ...

Fjalët e të akuzuarit për vrasjen e kryer me thikë

Bardhyl Zeqiri, ka dalur para gjykatësit në Gjilan për t`u përballur me aktakuzën e Prokurorisë e cila e ngarkon atë për vrasjen me thikë ...

(VIDEO) Dënohet me 25 vjet burg Nuhi Mavrovqani që vrau gruan me shufër të hekurit

Nuhi Mavrovqani, i akuzuar se e ka vrarë gruan e tij në Kamenicë, është gjetur fajtor dhe është dënuar nga Gjykata në Gjilan me 25 vjet burgim. Vendimi, të akuzuarit ...

I akuzuari për vrasjen e gruas sot pritet të marr aktgjykimin nga Gjykata e Gjilanit

I akuzuar për vrasjen e gruas së tij, Nuhi Mavrovqani, sot pritet të marr vesh epilogun e dytë gjyqësor ndaj tij nga Gjykata e Gjilanit.

Deklarohet për fajësinë shefi i Prokurorimit në Gjilan

I akuzuari për keqpërdorim të detyrës zyrtare, Salih Kqiku, shef i Prokurorimit në Gjilan, ka dalur para Gjykatësit në Gjilan për t`u përballur ...