Postet nga: iphone

Evenimenti i iPhone 13 i Apple: Tetë prezantimet më të reja të vitit 2021

Ditën e djeshme, Apple e ka përfunduar evenimentin e saj "California Streaming" duke lansuar shumë produkte të reja, përfshirë formacionin e telefonave inteligjentë iPhone 13, Apple Watches me ...

Iphone më i ri me 1TB kapacitet të magazinimit mund të prezantohet nesër me 14 shtator 

Një ditë para evenimentit të Apple ‘California Streaming’ në 14 shtator, një raport i ri nga analisti Ming-Chi Kuo thotë se ai pret që iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max të ...

Apple e zbulon datën e prezantimeve të reja

Kompania amerikane Apple e ka zbuluar zyrtarisht datën e prezantimit të ardhshëm virtual të ‘California Streaming’ që do të mbahet nesër, më 14 shtator, në orën 7 pasdite. ...

Si do të duket iPhone i ri 13?

Një numër në rritje i pamjeve dhe fjalëve në lidhje me modelin më të ri të iPhone, të cilin Apple do ta prezantojë në muajin shtator të kë...

Pse pajisjet 'Apple' konsiderohen si më të sigurta në raport me ato 'Android'?

Çfarë është ajo që i bën pajisjet ‘Apple’ më pak të rrezikshme në raport edhe me pajisjet më të përparuara Android? Ta shohim se për çfarë bë...

Paralajmërimi nga Apple: Nëse përdorni iPhone, sa më shpejt ta azhurnoni pajisjen tuaj

Ekspertët e sigurisë flasin shpesh lidhur me atë se nuk ka siguri të plotë kur kemi të bëjmë me teknologjinë. Natyrisht, gjithmonë ekziston një mënyrë që dikush ...

Android apo ai IPhone, cili sistem i ruan më mirë të dhënat e përdoruesëve?

Studiuesit nga Universiteti Johns Hopkins e kanë kryer një hulumtim interesant lidhur me dobësitë në ruajtjen e të dhënave të fshehta të përdorura nga telefonat që operojnë ...

IPhone SE 2 mund të quhet iPhone 9, dy modele mund të arrijnë këtë vit

A do të lëshojë Apple gjashtë aparate në vitin 2020?