Postet nga: instituti kombetar i shendetit publik

Komunat ku u paraqitën rastet e reja me coronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar sot për rezultatet e mostrave të marra gjatë ditës së sotme për testim për COVID-19.

IKSHPK apelon qytetarët të respektojnë rekomandimet, bartja e maskave obligim

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë, me anë të një njoftimi ka bërë apel për qytetarët e Kosovës që të respektojnë rekomandimet e ...

Ramadani: Instituti e përcjell situatën epidemiologjike në tërë Kosovën

Naser Ramadani, Drejtor i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, i pyetur lidhur me testimin e qytetarëve të veriut, tha se Instituti e përcjell situatën epidemiologjike ...

21 të shëruar nga COVID-19, numri arrin në 159

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se 21 persona janë shëruar sot nga COVID-19.

Coronavirusi - Këshilla nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë për qëndrimin në karantinë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë ka nxjerrë një listë të udhëzimeve se si të parandalohet përhapja e COVID-19 nëpër shtëpi dhe nëpë...

Kosova e gatshme t’i ndihmojë Italisë për coronavirusin

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani në një konferencë për media ka thënë se Kosova është e gatshme t’i ndihmojë popullit italian ...

Apeli i Institutit të Shëndetit Publik: Kujdes nga rriqrat!

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik u ka bërë thirrje qytetarëve të Malishevës, Rahovecit, Klinës, Suharekës dhe Gjakovës që të kenë kujdes nga ...

Ndotje e lartë e ajrit në Prishtinë dhe Gjilan

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik njofton se ndotja e ajrit ne Prishtinë e Gjilan sonte është e lartë.