Postet nga: Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike

Çka duhet të dini për variantin Delta? (FOTO)

Çka duhet të dini për variantin Delta? (FOTO)

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës së bashku me Organizatën Botërore të Shëndetësisë (WHO) ka dhënë disa informacione të cilat ...

1682 raste të reja, IKSHP beson se ia ka ndalur turrin variantit delta

Ndonëse në 24 orët e fundit në Kosovë janë shënuar 1682 raste pozitive më COVID-19, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se ...

Zbulimi i falsifikimeve – Policia kufitare e Kroacisë kërkoi nga IKShPK të verifikojë disa teste që dyshohej se ishin falsifikuar

Zbulimi i falsifikimeve - Policia kufitare e Kroacisë kërkoi nga IKShPK të verifikojë disa teste që dyshohej se ishin falsifikuar

Tre raste janë identifikuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik e të cilat janë raportuar edhe në Policinë e Kosovës për falsifikime të testeve PCR pë...

Varianti i ri i virusit, IKShPK bën thirrje që të respektohen masat

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka përsëritur thirrjen për zbatimin e të gjitha masave të përgjithshme dhe specifike për ...

Arrestimi i laborantit të IKSHPK-së për marrje të ryshfetit - LIVE

Një laborant i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike është arrestuar gjatë ditës së sotme nën dyshimet se ka kryer dy vepra penale, atë të keqpë...

IKShP për personin që u arrestua për ryshfet: Nuk është staf i yni, është personel mbështetës

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka reaguar pas arrestimit të laborantit nga ana e Policisë.

Ambasada e SHBA-ve e shqetësuar me rritjen e rasteve me COVID-19 në Kosovë

Ambasada e SHBA-ve në Kosovë është shprehur e shqetësuar me rritjen e numrit të rasteve me COVID-19.

Komunat me më së shumti raste me COVID-19, shifra alarmante në kryeqytet

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, 486 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.