Postet nga: Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës

Moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka bërë të ditur se pas reshjeve të mëdha që goditen rrafshin e Kosovës, situata meteorologjike po shkon drejt stabilizimit.

A pritet të vazhdojnë stuhitë në Kosovë, flasin nga Instituti Hidrometeorologjik

Moti i ligë me stuhi dhe reshje të dendura të shiut pritet të vazhdojë edhe në ditët e ardhshme në Kosovë.

Moti nesër me vranësira dhe shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin e ditës së diel.

Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron vërshime në disa zona

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës  ka paralajmëruar vërshime në disa zona të vendit.

Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: Shi, borë e mjegull

Besim Aliu, parashikues i motit në Institutin Meteorologjik të Kosovës, në një prononcim për KALLXO.com ka thënë se gjatë javës së ardhshme në Kosovë pritet ...

Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron vërshime

Në ditët në vazhdim mund të ketë reshje të shiut të cilat mund të sjellin edhe vërshime.

Vazhdon i nxehti: Këtë javë temperaturat mbi 30 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se pesë ditët e ardhshme do të jetë nxehtë por temperaturat do të ulen për 3 deri 4 gradë Celcius.

Të Dielën Kthehen Reshjet

Meteorologët për sot parashohin mot pjesërisht të vranët me temperatura që do të lëvizin në mes 6 e 20 gradë Celsius.