Postet nga: Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës

Mëngjeset me ngrica, ky është moti në Kosovë në 5 ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik njofton se kjo javë do të fillojë me mot me diell dhe vranësira të shpërndara, kryesisht rreth relievit malor.

Moti në Kosovë, java e ardhshme - më e ftohta e stinës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e ardhshme parashihet të jetë më e ftohta e kësaj stine.

A u paralajmërua me kohë për rrezikun nga vërshimet në Kosovë?

Vërshimet që nisën si pasojë e reshjeve të dendura të shiut që nga orët e para të 19 janarit 2023 shkaktuan dëme të mëdha në disa komuna ...

IHMK paralajmëron vërshime edhe në ditët në vijim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se si pasojë e reshjeve të shiut gjatë ditëve të fundit, sidomos në pjesën perendimore, veroperendimore dhe veriore të Kosovës, ...

Moti në Kosovë në pesë ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se si do të jetë moti në pesë ditët e ardhshme, nga data 9 deri më 13 janar.

Moti në javën e parë të vitit 2023

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se java e parë e janarit do të jetë me kushte pothuajse të ngjajshme meteorologjike me javën e fundit të vitit që e ...

Moti

Moti sot

Të dielen parashihet mot kryesisht i vranët, por nuk parashihen reshje.

Moti për pesë ditë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar lidhur me motin për pesë ditët e ardhshme në vend.