Postet nga: Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës

Fadil Nura thotë se po punohet që të ulet rreziku nga vërshimet e paralajmëruara

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Fadil Nura ka folur në lidhje me gjasat që të ketë vërshime në Kosovë.

Mot me diell gjatë fundjavës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë fundjavës do të mbajë mot kryesisht me diell.

Mot i ndryshueshëm gjatë pesë ditëve të ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në 5 ditët e ardhshme do të ketë mot të ndryshueshëm në vend.

Moti nesër në Kosovë

Nesër (e mërkurë) në Kosovë do të mbizotërojë mot i ngjashëm me ditën e sotme, me vranësira dhe intervale me diell, njofton Instituti Hidrometeorologjik ...

Moti në vikend

Moti gjatë ditës së sotme dhe nesër parashihet të jetë me diell dhe pjesërisht me disa vranësira.

Moti në Kosovë në katër ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të martën dhe të mërkurën moti do të jetë i vranët, ndonëse të enjten dhe të premten do ...

Paralajmërohet mundësi për vërshime të shpejta në disa zona të Kosovës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se për shkak të reshjeve që kanë filluar sot, nesër (e hënë) nëpër disa zona të lokalizuara ...

Moti

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme, parashihet shi e borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në pesë ditët e ardhshme do të ketë mot të ndryshueshëm kryesisht të vranët dhe jo stabil.