Postet nga: Inspektorati policor

Aksion i gjerë i IPK-së, në mesin e të arrestuarve edhe një polic

Nga një aksion i Inspektoratit Policor të Kosovës në mëngjesin e sotëm KALLXO.com merr vesh se nën pranga kanë përfunduar një zyrtar policor dhe ...

Nagavci për incidentin në Shipashnicë: IPK po e heton rastin për tejkalim të kompetencave nga Policia

Pas incidentit që ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Shipashnicë të Poshtme të Komunës së Kamenicës, ka reaguar edhe ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Arbë...

Arrestohet polici i Kosovës, dyshohet për shtrëngim dhe moslajmërim të veprave penale

Inspektorati Policor i Kosovës ka arrestuar një zyrtar policor me dyshimin se i njëjti ka kryer veprat penale - shtrëngim dhe moslajmërim i veprave penale apo ...

Inspektorët e Podujevës në gjumë, lokali thyente çdo natë rregullat kundër pandemisë

Inspektorati i Komunës së Podujevës ka refuzuar thirrjet e policisë për të asistuar në mbylljen e një lokali të muzikës live në Podujevë.

Polici i Kosovës arrestohet duke marrë 1,450 euro ryshfet

Një hetues i lartë i Krimeve Ekonomike të Policisë së Kosovës është arrestuar sonte nën dyshimet për marrje ryshfeti.

Ekskluzive: IPK bën kallëzim penal ndaj 22 policëve për deportimin e ‘gylenistëve’

Më shumë se 1 vjet e 4 muaj pasi gjashtë shtetas turq - të njohur më vonë si “Gylenistët”- u ndaluan dhe u dëbuan në mënyrë të mistershme ...

Policët rrihen mes vete

Inspektorati Policor i Kosovës ka njoftuar se kanë bërë rekomandim që të suspendohen nga puna tre pjesëtarë të forcave të rendit pasi të njëjtit dyshohet se ...