Postet nga: incident

Banorët protestojnë kundër deponisë, përleshen me drejtorin e kompanisë së pastrimit në Mitrovicë

Banorët e fshatit Koshtovë në Mitrovicë kanë mbajtur sot një protestë lidhur me kundërmimin që po lëshon një deponi e mbeturinave që gjendet në atë fshat.

Vritet një gazetare në Irlandën Veriore

Një gazetare 29-vjecare, Lyra McKee është qëlluar për vdekje gjatë trazirave që ndodhën në Irlandën Veriore, dhe policia po e trajton si një "incident terrorist".

(FOTO) Vetura merr flakë në autostradë

Një veturë është djegur në autostradën “Ibrahim Rugova”

Përleshje e sulm me thikë në qendër të Prishtinës

Një incident ka ndodhur rreth orës 15 në qendër të Prishtinës kur disa persona janë përleshur në rrugë.

Qytetari e godet me makinë, polici thyen dorën!

Një incident ka ndodhur sot në mesditë në rrugën “Rrustem Statovci” të kryeqytetit.

Dëmtohet pllakata e panairit të TIKA-s në qendër të Prishtinës, tregtaret të shqetësuara

Panairi “Bashkë mundemi”, është tentuar të pengohet nga disa persona, të cilët dyshohen t’ia kenë vënë flakën pjesëve në hyrje të panairit.

Një i arrestuar për protestë kundër serbëve të kthyer në Poterq të Klinës

Disa banorë të fshatit Poterq i Epërm të komunës së Klinës, protestuan kundër ardhjes së disa pelegrinëve të komunitetit serb, për të kremtuar në ...

VIDEO – Rrahja mes tifozëve të Prishtinës dhe Dritës në Pejë

Një grup tifozësh të klubeve të futbollit Prishtina dhe Drita janë përfshirë në një përleshje dje në Pejë, pas përfundimit të ndeshjes përcaktuese për ...