Postet nga: aeroplan

Mbyllen përkohësisht aeroportet kryesore të Moskës pas një sulmi me dron

Rusia ka raportuar për një sulm të ri me dron në Moskë mëngjesin e 26 gushtit, që ka detyruar autoritetet që përkohësisht të pezullojnë operacionet në tre ...

KFOR u jep leje autoriteteve vendore për fluturime të ulëta, do të bëhet vaksinimi i dhelprave kundër tërbimit

Pas kërkesës së Agjencisë Pyjore të Kosovës, misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka dhënë leje për fluturim të avionëve privat.

Rreziku i përplasjes së dy aeroplanëve, Musliu pyet Aliun: A keni ndërmarrë diçka si ministri përgjegjëse?

Më 24 shkurt, mbi qiellin e vendit kishte ndodhur një incident mes dy aeroplanëve. Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu tha të enjten se nuk kishte ndonjë rrezik për ...

Amerikë, gruaja lind foshnjen në aeroplan gjatë fluturimit

Një grua ka lindur një foshnje të shëndetshme në një tualet të aeroplanit gjatë një fluturimi të linjës ajrore Frontier Airlines, raporton CNN.

Autoritetet e BE-së zbusin rekomandimin për mbajtjen e maskës në aeroplan

BE-ja i ka zbutur rekomandimet për rregulloret ndaj COVID-19 për pasagjerët e aeroplanëve.

Mes kritikash Serbia vendos të reduktojë numrin e fluturimeve për në Moskë

Mes kritikash Serbia vendos të reduktojë numrin e fluturimeve për në Moskë

Presidenti i Serbisë thotë se AirSerbia do të kthehet regjimit me një fluturim në ditë për në Moskë, një vendim që vjen pas kritikave se kompania kombëtare serbe ...

Basha: S’mund të tolerohen tanket dhe aeroplanët ushtarakë që mësyjnë kufijtë e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha ka reaguar pas djegies së qendrës për regjistrim të automjeteve në Zubim Potok dhe tentimit për të djegur ...

Në tre muajt e parë të sivjetmë, më pak qytetarë udhëtuan me aeroplan e edhe më pak me tren

Të dhënat e fundit të Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK) tregojnë se rreth 330 mijë qytetarë udhëtuan me aeroplan në tre muajt e parë të sivjetmë apo ...