Postet nga: incident

BE-ja aktivizohet në përpjekjet e kërkimit për presidentin iranian

Bashkimi Europian thotë se ka aktivizuar shërbimin e tij të hartës së reagimit të shpejtë, i njohur si Copernicus, për të ndihmuar në kërkimin e helikopterit ...

Hungari, katër persona vdesin pas përplasjes së një makine garuese me spektatorët

Katër persona kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur të dielën (24.03.2024), kur një makinë – që ka marrë pjesë në një garë në Hungari – ka dalë nga rruga ...

Londër, një person u arrestua pasi goditi me veturë portën e pallatit mbretëtor

Një burrë është arrestuar pasi ka përplasur me makinë portat e Pallatit Buckingham në qendër të Londrës.

Policia jep detaje për incidentin në minierën e Trepçës, u lënduan 12 minatorë

Të mërkurën rreth orës 12:00 u raportua se në rrethana të panjohura në minierën e Trepçës kishte shpërthyer një cisternë me acid ku lëndime ...

Aeroplani i kapluar nga zjarri në Japoni, pilotët nuk e kishin vërejtur derisa u njoftuan nga stafi

Pilotët e aeroplanit japonez që u përplas me një aeroplan më të vogël në aeroportin e Tokios ‘Haneda’ më 2 janar, fillimisht nuk ishin në dijeni se aeroplani ...

Vdes një person, u godit nga treni në Klinë

Një burrë në Klinë ka vdekur pasi është goditur nga treni në orët e hershme të mëngjesit.

Bie nga ndërtesa një grua në Mitrovicë, Policia po e heton rastin

Një grua nga Mitrovica është raportuar se ka rënë nga një ndërtesë dhe ka pësuar lëndime trupore.

Vdekja në Prishtinë, viktima ishte gjetur e shtrirë në tokë

Një vdekje e dyshimtë ka ndodhur para një ore në rrugën "Ferhat Dragaj" në Prishtinë.