Postet nga: gripi sezonal

Fillon shpërndarja e vaksinave të gripit sezonal nëpër komunat e Kosovës

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik dhe Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar për shpërndarjen e vaksinave të gripit sezonal nëpër komuna.

Brenda dy ditësh Kosova do të furnizohet me vaksinë kundër gripit sezonal

Institucionet shëndetësore në vend pritet të furnizohen me vaksinë kundër gripit sezonal gjatë këtyre dy ditëve.

VIDEO: Infektologu Salih Ahmeti tregon dallimin mes gripit sezonal dhe COVID-19

Gripi sezonal dhe COVID-19 kanë simptoma pothuajse të njëjta.

Anulohet tenderi për furnizim me vaksina të gripit sezonal, çmimi gati u trefishua

Ministria e Shëndetësisë ka anuluar tenderin për furnizim me vaksina të gripit  sezonal për shkak se ka pasur një tejkalim të madh të buxhetit të planifikuar.

Në kohë pandemie, qytetarët po përballen edhe me gripin sezonal

Në kohën e pandemisë së koronavirusit të ri, që shkakton sëmundjen COVID-19, tashmë kanë filluar të shpërfaqen edhe simptoma të infektimeve me virusin sezonal, të cilat janë ...

QKUK, shkon në 4 numri i të vdekurve nga gripi sezonal

Influenca A apo gripi sezonal gjatë 24 orëve të fundit ka marrë edhe dy jetë, duke ngritur kështu numrin e të vdekurve në 4.

QKUK: Shënohet edhe një viktimë si pasojë e gripit sezonal

Gripi sezonal i emëruar si grip me influencë “A” ka shënuar përhapje më të madhe gjatë dy muajve të fundit në Kosovë.

Gripi sezonal, shënohet viktima e dytë në Kosovë

Gripi sezonal i emëruar si grip me influencë “A” ka shënuar përhapje më të madhe gjatë dy muajve të fundit në Kosovë.