Postet nga: hysnije gashi

Dënohet me burg për disa vepra penale ish-oficeri i Policisë

Gjykata e Ferizajt ka shpallur sot aktgjykimin në rastin e ish-togerit të Policisë, Menderes Sinani dhe Vahid Tahirit.

Lirohet nga akuza ish-drejtori i Arsimit në Ferizaj

Gjykata e Ferizajt me dat 16 dhjetor e shpalli vendimin ndaj ish drejtorit të Arsimit ,Muhamet Halili,

Ish-togeri i policisë në rigjykim për ryshfet, ndikim e shmangie nga taksat doganore

Në gjykatën e Ferizajt ka vazhduar seanca e rigjykimit ndaj ish-zyrtarit të Policisë, Menderes Sinani, i akuzuar për disa vepra penale, ndër to marrje e ryshfetit, ushtrim ...

Ferizaj, ish- Drejtori i Arsimit akuzohet për punësime pa konkurs

Muhamet Halili, ish- Drejtor i Arsimit në Ferizaj po akuzohet se ka punësuar mësimdhënës pa konkurs publik.

6 muaj burgim për 100 euro të falsifikuara

Gjykata e Ferizajt sot ka shpallur fajtor Burim Gabricën për falsifikim parash.

Fillon rigjykimi i ish-oficerit të Policisë, i akuzuar për disa vepra penale

Në Gjykatën e Ferizajt ka nisur rigjykimi i ish-oficerit të Policisë së Kosovës, Menderes Sinani, i akuzuar për disa vepra penale, ndër to marrje e ryshfetit, ...

Ferizajasi nuk e pranon akuzën e Prokurorisë se mbanë të uzurpuar pronën e serbit

Asllan Veseli, i akuzuar për pushtim të paligjshëm të pronës së paluajtshme në pronësi të Krsto Vujoviq, ka dalë sot para Gjykatës së Ferizajt.

Ferizaj, Gjykata liron të akuzuarit për vjedhje

Gjykata e Ferizajt ka shpallur sot aktgjykimin në rastin e Blerim Sinanit dhe Jeton Mehmetit.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!