Postet nga: Hysen Durmishi

Dyshimet për tenderin për rrugën Prishtinë-Podujevë - LIVE

Në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohet hulumtimi për kontratën 8-milionëshe të Ministrisë së Infrastrukturës për rrugën Prishtinë – Podujevë.

Ministria e Infrastrukturës hap tender në vlerë 38 milionë euro me vetëm 6 milionë euro të buxhetuara

Gjashtë milionë euro është shuma që Qeveria e Kosovës ka ndarë në buxhetin e saj për vitin 2023, për ndërtimin e rrugës Prishtinë – Podujevë.

Ministria e Infrastrukturës largon reklamat nëpër autostradat e Kosovës

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi ka njoftuar se në autostradat e Kosovës ka filluar largimi i të gjitha reklamave.

PDK: Ftojmë Prokurorinë që të hetojë aferat korruptive në Ministrinë e Infrastrukturës

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu Kodra, ka deklaruar se pretendimet e PDK-së se Ministria e Infrastrukturës ka lidhur 42 kontrata për punë ...

Kompania ‘Bageri’ tregon se a kanë paguar ndonjëherë Durmishin për ‘këshillat’

Kompania private ‘Bageri’ është deklaruar në lidhje me miqësinë dhe ‘këshillat’ e zëvendësministrit të Infrastrukturës, Hysen Durmishit.

A do të shpronësohen pronat e zv.ministrit Durmishi për rrugën Mushtisht-Brezovicë?

Hysen Durmishi, zëvendësministër i Infrastrukturës, ka folur në lidhje me zërat që kanë qarkulluar se për rrugën Mushtisht – Brezovicë, shpronësimet do të ...

Zëvendësministri flet për certifikimin e Aeroportit të Prishtinës: Është më i sigurti në Ballkan

Zëvendësministri i Infrastruktruës, Hysen Durmishi, ka thënë se sot pista e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’ është më e sigurta në Ballkan.

Durmishi tregon sa shpesh e takon shefin e prokurimit në Ministrinë e Infrastrukturës, Nexhat Krasniqin

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi, ka folur për raportet e tij me shefin e prokurimit në Ministri, Nexhat Krasniqin.