Postet nga: Hysen Durmishi

Ministri Aliu kërkon nga shqiptarët e Luginës ta votojnë listën e Shaip Kamberit

Ministri i Mjedisit, Liburn Aliu, së bashku me zëvendësministrin Hysen Durmishi, dhe zyrtarë të tjerë janë takuar me politikanin shqiptar nga Lugina e Preshevës, Shaip Kamberi.

Aliu: Prioritet për ne është që Kosova të shndërrohet në vend tranzit për transport të mallrave dhe udhëtarëve

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës (MMPHI), Liburn Aliu, ka thënë se prioritet për qeverinë është që Kosova të shndërrohet në vend tranzit pë...

Zv.ministri Durmishi: Në përgjithësi të gjitha rrugët janë të kalueshme

Zëvendësministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Hysen Durmishi, ka njoftuar se në përgjithësi të gjitha rrugët janë të kalueshme.

Kastrati: Krasniqi është person që ka përkrahje nga Hysen Durmishi

Qëndron Kastrati nga PSD-ja ka thënë se Nexhat Krasniqi, i cili ka hyrë në listën e zezë të SHBA-së, ka pasur mbështetjen e zëvendësministrit, ...

Pas raportimit se voziti pa vendosur rripin e sigurisë, Hysen Durmishi pretendon se nuk ishte duke vozitur por vetëm i ulur në anën e shoferit

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, bashkë me zëvendësministrin Hysen Durmishi, kanë dalë sot ta inspektojnë autostradën Prishtinë – Gjilan.

Hysen Durmishi thyen rregullat e komunikacionit, vozit pa vendosur rripin e sigurisë

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu bashkë me zëvendësministrin e tij Hysen Durmishi kanë dalë sot ta inspektojnë autostradën Prishtinë – Gjilan.

Ura e Badovcit e demtuar

Nisin procedurat për ndërtim të urës së re te Liqeni i Badovcit

Zëvendësministri në Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës (MMPHI) Hysen Durmishi ka bërë të ditur se pas mbylljes për qarkullim të urës ...

Shkarkohet Bujar Ejupi

Drejtori i Autoritet të Aviacionit Civil të Kosovës, Bujar Ejupi është shkarkuar sot nga Qeveria e Kosovës në mbledhjen e ekzekutivit.