Postet nga: Hysen Durmishi

Liburn Aliu sqaron vendimin për tiketën ngjitëse prej 5 eurosh

Ministri i Infrastrukturës Liburn Aliu ka sqaruar gjatë intervistës në “Kallxo Përnime” vendimin për tiketën prej 5 eurosh për automjetet.

PSD proteston kundër tiketës ngjitëse në automjete dhe kërkon shkarkimin e Hysen Durmishit

Aktivistët e Partisë Social Demokrate kanë ndërmarr një aksion simbolik në hyrje të objektit të qeverisë së Kosovës, ish objekti i Rilindjes, për të kundërsghtuar ...

Zëvendësministri Hysen Durmishi: Marrëveshjen për taksën 5 euro e kemi gjetur të gatshme

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi, ka lëshuar një sqarim lidhur me marrëveshjen për ofrimin e tiketës ngjitëse me qëllim të konfirmimit ...

Pal Lekaj i reagon zv/ministrit Durmishi: Po e shpërqëndron vëmendjen nga aferat e tij korruptive

Ish-ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka reaguar pas denoncimit në Prokurorinë Speciale nga ana e qeverisjes aktuale të këtij dikasteri që kundrejt një tenderi që sipas tyre, është ...

Tenderi mbi 5 milionësh i Pal Lekajt denoncohet në Prokurorinë Speciale

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi, ka dorëzuar sot në Prokurorinë Speciale një dosje që lidhet me një kontratë të nënshkruar në kohën e qeverisjes ...

Durmishi: 182 milionë euro borgje janë grumbulluar nga shpronësimet, në buxhet i kemi vetëm 7.3 milionë

Zëvendësministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Hysen Durmishi ka deklaruar se pas anulimit të tenderit për mirëmbajtjen e rrugëve për vitin 2021...