Postet nga: gllogoc

Ramiz Lladrovci fiton më së shumti nga votat e personave me nevoja të veçanta dhe votat me kusht

Qendra e Numërimit dhe Rezultateve ka publikuar rezultatet e votave me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta në Komunën e Gllogocit (Drenasit).

Gjendet i vdekur një burrë në Drenas

Trupi i pa jetë i një burri është gjetur gjatë ditës së djeshme në Drenas. Policia e Kosovës ka njoftuar se viktima është një burrë dhe se vdekjen ...

Drenas - Dy të dyshuar ia hedhin shishen me benzinë brenda objektit

Një person nga Drenasi (Gllogoci) ka raportuar se dy persona (njëri i mitur) e kanë kërcënuar dhe më pas i kanë hedhur dy shishe me benzinë në ...

Rrahet nga dy persona, dërgohet në QKUK

Një person nga Drenasi dje është rrahuar nga dy persona. Ai ka kërkuar ndihmë mjekësore dhe e ka treguar rastin në polici.

Ramiz Lladrovci fiton garën me të gjithë kryetarët e komunave

Raporti i vlerësimit të performancës së Komunave e ka nxjerrë komunën e Drenasit si komunën me performancën më të mirë krahasuar me të gjitha komunat ...

Drenasi mban debat publik për hartën zonale të Komunës

Komuna e Drenasit ka filluar që të mbajnë debat publik për Raportin e Vlerësimit Strategjik Mjedisor për Hartën Zonale të Komunës 2020-2028.

Katër persona përleshen në Drenas

4 persona janë përfshirë në një përleshje dje në fshatin Llapushnik të Gllogocit, të cilët janë arrestuar nga policia.

Drenas: Vajza me probleme mendore u abuzua seksualisht nga disa persona

Policia e Kosovës gjatë ditës së djeshme me autorizim të prokurorit, ka intervistuar një vajzë në Gllogoc nën dyshimet se e njëjta është sulmuar seksualisht.